Střelba ve škole vyvolala v Německu debatu o počítačových hrách

V Německu se rozhořela debata o případném zákazu "zabijáckých" počítačových her. Jednu z nich, jménem Counter-Strike, údajně až fanaticky zbožňoval 18letý mladík, který včera přepadl školu ve městě Emsdetten. Experti ale varují před unáhlenými závěry - hraním takovýchto her se podle nich ještě z dítěte nestane vrah.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Counter strike - screenshot

Řádění emsdettenského teenagera, který střelnými zbraněmi a kouřovými bombami zranil na tři desítky lidí, úzce souvisí s takzvanými "ego-shootery", myslí si dolnosaský ministr vnitra Uwe Schünemann.

Ve Spolkové radě chce proto Schünemann prosadit návrh, který počítá s celoněmeckým zákazem výroby a distribuce těchto her. Na jeho stranu se už přidal třeba bavorský ministerský předseda Edmund Stoiber a další politici.

"Pokud člověk bere tyto 3D střílečky jako sport, soutěží v nich s ostatními a nezpřetrhá své sociální vazby, je to docela příjemné hobby," řekl Českému rozhlasu Felix Wittkopf z berlínské Games Academy.

Další experti argumentují tím, že "ego-shootery" hrají miliony rozumných lidí a dva nebo tři vraždící střelci ještě neznamenají, že se virtuální násilí mění v násilí skutečné. Podle hlasů z tohoto tábora by se pozornost měla soustředit spíše na to, jak si mohl osmnáctiletý mladík opatřit střelné zbraně. Podle serveru welt.de je hoch vydražil v internetové aukci.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme