Střelba ve Virginii: reportérku a kameramana zabil jejich bývalý kolega

Tragédií skončil televizní rozhovor v americké Virginii. Reportérku a kameramana zastřelil během živého vysílání jejich bývalý kolega. Muž, kterého policie identifikovala jako 41letého Vestera Flanagana, se později sám postřelil a zemřel v nemocnici.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reportérka Alison Parkerová a kameraman Adam Ward

Reportérka Alison Parkerová a kameraman Adam Ward | Zdroj: ČTK

Incident se stal při živém vysílání lokální televizní stanice WDBJ7 z nákupního a zábavního střediska v Bedford County ve Virginii.

Čtyřiadvacetiletá televizní reportérka Alison Parkerová zrovna mluvila s ředitelkou místní obchodní komory. Ta jí popisovala, jak by turistika mohla vylepšit situaci v oblasti.

Přehrát

00:00 / 00:00

O střelbě v živém televizním vysílání ve Virginii mluvila zpravodajka ČRo ve Spojených státech Lenka Kabrhelová

Pak se ozvaly výstřely. Podle záběrů je patrné, že střelec jako prvního zasáhl kameramana Adama Warda. Pak spadla kamera k zemi a dál jsou slyšet jen výstřely a křik.

Stanice WDBJ7 později potvrdila, že oba její pracovníci zemřeli.

Policie střelce identifikovala jako Vestera Flanagana. Podle guvernéra státu Virginie byl v minulosti zaměstnancem televize, pro kterou pracovali i zavraždění novináři. Propuštěn byl před rokem.

Muž se po útoku nejdřív snažil ujet v autě. Pak ale havaroval u policejního zátarasu a následně obrátil zbraň i proti sobě. S těžkým zraněním byl převezen do nemocnice, kde zemřel.

Samotný útok na své bývalé kolegy pachatel zachytil na mobilní telefon a video umístil na sociální sítě.

"Nikdo z naší stanice se na tu nahrávku nemůže podívat. Nedovedeme si představit, proč by chtěl někdo Alison a Adamovi ublížit. Ale budeme úzce spolupracovat s policií," slíbil ředitel televizní stanice WDBJ7 Jaffrey Marks.

Útočník na 24letou Alison Parkerovou a 27letého Adama Warda vystřelil až sedmkrát. Žena, kterou reportérka těsně před střelbou zpovídala, je vážně zraněná.

Vrahův motiv vyšetřovatelé dál zjišťují. Zatím se ví, že Flanagan si na televizní stanici stěžoval kvůli údajné rasové podjatosti. Televize ho pak líčí jako obtížného zaměstnance i spolupracovníka.

Střelce Vestera Flanagana zachytila Wardova kamera | Foto: ČTK/AP

Při útěku před policií Vester Flanagan se svým vozidlem havaroval. Pak se postřelil | Foto: Reuters

Lenka Kabrhelová, mta, Marie Machytková, Petra Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme