Při střelbě v centru Vídně jeden člověk zemřel a další je těžce zraněný. Střelec je na útěku

Jednoho mrtvého a jednoho těžce zraněného si v pátek vyžádala střelba v centru Vídně. S odvoláním na policii i zdravotníky o tom informovaly veřejnoprávní stanice ORF a agentura APA. Střelec je na útěku a policisté po něm pátrají. Motiv jeho činu zatím není jasný. Policie nicméně vyloučila, že by šlo o teroristický čin. Naznačila, že se spíše jednalo o „cílený trestný čin“. Podle českého ministerstva zahraničí mezi postiženými nejsou Češi.

Vídeň (Aktualizováno: 18:39 21. 12. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V centru Vídně došlo ke střelbě

V centru Vídně došlo ke střelbě | Foto: Leonhard Foeger | Zdroj: Reuters

„Kolem 13.30 byly nalezeny dvě osoby se střelnými zraněními v centru města v oblasti Lugecku,“ uvedla na twitteru vídeňská policie. Lugeck je malé náměstíčko v blízkosti centrálního náměstí s katedrálou svatého Štěpána.

Izraelská policie pátrá po útočníkovi, který na Západním břehu postřelil sedm lidí

Číst článek

„Nyní pokračuje pátrání. Bližší okolnosti jsou zatím nejasné,“ dodali policisté na sociální síti.Podle agentury APA se po střelci pátrá nejen v okolí místa činu, ale po území celého města. Podle některých médií, která se odvolávají na svědky, odjel z místa činu autem.

Policie už vyloučila, že by střelba byla teroristickým činem. „Mohlo by se jednat o cílený trestný čin,“ uvedla na twitteru. Mluvčí vídeňské policie Daniel Fürst bulvárnímu listu Kronenzeitung už dříve řekl, že nezúčastněným osobám nehrozí nyní žádné nebezpečí.

„Jsme v kontaktu s naším velvyslanectvím ve Vídni. V tuto chvíli nemáme žádné zprávy o tom, že by mezi postiženými byli čeští občané,“ řekl Michal Bucháček z tiskového odboru Černínského paláce.

Server oe24 uvedl, že obě oběti byly zasaženy do hlavy a že zraněná osoba je v ohrožení života.

Our information is based on facts and we deny speculations: There is one male suspect who is still on the run as well as two victims (one dead, one severely injured). There have already been controls of possibly involved persons. A terrorist motive is out of the question!

15:51 – 21. 12. 2018

61 97

Ke střelbě došlo před známou restauraci Figlmüller. Podle jejího provozovatele Haralda Prochazky, který hovořil s online televizí Österreich, všichni tři muži před tragickou střelbou v podniku společně jedli a poté ji společně v klidu opustili.

Svědek události, který hovořil s agenturou Reuters a představil se jí jako litevský novinář, řekl, že slyšel jednoho ze zúčastněných hovořit slovanským jazykem. Nedokázal ale určit jakým. Jiní svědci rakouským médiím řekli, že slyšeli pět až deset výstřelů.

Okolí místa činu bylo uzavřeno, hlídkují tam těžce ozbrojení policisté a nad lokalitou létá vrtulník.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme