Zaměstnanec města zastřelil na východě USA 12 lidí. Zemřel při přestřelce s policií

Páteční střelba v obecním správním centru ve městě Virginia Beach na východním pobřeží USA si vyžádala nejméně 12 obětí. Informovala o tom agentura Reuters. Mezi dohromady 13 mrtvými je i pravděpodobný střelec, což byl podle šéfa místní policie dlouholetý městský zaměstnanec.

Virginia Beach (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie na místě střelby ve Virginia Beach | Foto: Patrick Semansky | Zdroj: ČTK/AP

Střelec podle policie zemřel, když policisté opětovali střelbu ve správní budově vedle radnice. Za mrtvého byl prohlášen v nemocnici, kam byl později převezen. Pachatel vyzbrojený pistolí s tlumičem předtím zasáhl také jednoho policistu, který ale přežil díky neprůstřelné vestě.

Terorismus a 51 vražd. Policie rozšířila obvinění střelce z novozélandského Christchurche

Číst článek

Podle šéfa policie ve Virginia Beach Jamese Cervery byl střelec sám a střílel do lidí „nahodile“. Šest zraněných bylo převezeno do nemocnic. Cervera řekl, že to byl dlouholetý běžný městský zaměstnanec a byl roztrpčený.

Přesné okolnosti střelby jsou však podle něj předmětem vyšetřování. „Opravdu máme víc otázek, než odpovědí,“ podotkl policejní šéf.

Policie dříve na twitteru sdělila, že reagovala na střelbu v budově číslo 2 obecního správního střediska, a vyzvala veřejnost, aby se oblasti vyhýbala.

Virginia Beach leží u atlantského pobřeží a s přibližně 450 000 obyvateli jde o největší město Virginie. „Je to nejdrtivější den v dějinách Virginia Beach,“ okomentoval tragickou událost starosta Bobby Dyer.

Podle Reuters se jedná o nejkrvavější útok na pracovišti ve Spojených státech od letošního února, kdy tovární dělník ve městě Aurora ve státě Illinois zabil pět svých kolegů poté, co dostal výpověď z práce.

Nejhorší krveprolití ve veřejném prostoru způsobil v říjnu 2017 v Las Vegas Stephen Paddock, který postřílel 58 lidí a bezmála 900 dalších zranil. Střílel z pokoje ve 32. patře hotelu na 22 000 účastníků koncertu country hudby pod širým nebem. Vyšetřovatelé jeho motiv nezjistili.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme