Střelbě v Pistoriově domě prý předcházela hádka, v atletově ložnici se našly steroidy

Soudní jednání o propuštění Oscara Pistoria na kauci vstoupilo do druhého dne. V soudní síni zaznělo, že střelbě v Pistoriově domě předcházela hodinová hádka. V atletově ložnici vyšetřovatelé našli také ampule s testosteronem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oscar Pistorius u soudu v Pretorii | Zdroj: ČTK

Státní zástupce tvrdí, že vyšetřovatelé mají svědka, který před střelbou slyšel z domu Pistoria a jeho přítelkyně nejméně hodinovou hádku. Další pak řekl, že po prvním výstřelu bylo jasně slyšet ženský řev, pak až další střelbu.

Zástupce také popisoval, jak střelba mohla vypadat. Podle pozice oběti se zdá, že modelka neseděla na záchodě, ale krčila se někde v koutě. Směr kulek naznačuje, že střelec byl ode dveří vzdálen jen asi metr a půl.

Kromě vraždy chce policie Pistoria obžalovat také z nedovoleného ozbrojování, protože náboje, které měl doma, se nesmí v Jihoafrické republice prodávat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Průběh druhého dne soudního jednání v Pretorii, kde se rozhoduje o kauci pro Oscara Pistoria, popsal Ondřej Bouda

Řeší se i steroidy, protože policie na místě činu našla jehly s testosteronem.

Z řad jihoafrické justice zazněla kritika, že řízení o propuštění na kauci může díky své šíři a intenzitě ovlivnit další průběh vyšetřování i samotný soud, který podle odhadů začne nejdříve za půl roku.

Případ Jihoafričany rozdělil nejen proto, že jde o světoznámou sportovní hvězdu. Spojuje totiž v sobě dvě velké bolesti tohoto státu.

V domě obviněného atleta Pistoria se prý našel testosteron. Mohl ovlivnit jeho chování?

Číst článek

Zaprvé násilí na ženách, které v JAR berou téměř jako normu a nikdo se nad ním moc nepozastavuje, znásilnění jsou zde na denním pořádku. Řada aktivistek chce z Pistoria udělat exemplární příklad.

Na druhé straně mnoho lidí věří Pistoriově verzi, protože střelnou zbraň na obranu před lupiči má doma téměř každý. Kriminalita je obrovský problém, který zatím žádná vláda není schopna řešit.

Ondřej Bouda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme