Střelce z Floridy vyslechne agent, který vyšetřoval i Saddáma Husajna

Muže, který v pátek na letišti na Floridě zastřelil pět lidí, bude vyslýchat agent amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) George Piro. Informují o tom dnes americká média. Piro několik měsíců vyslýchal i bývalého iráckého prezidenta Saddáma Husajna, dopadeného v roce 2003.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

FBI na letišti ve floridském Fort Lauderdale | Zdroj: Reuters

Na letišti ve Fort Lauderdale na Floridě střílel do lidí šestadvacetiletý veterán z války v Iráku Esteban Santiago. Dnes stane před soudem, který rozhodne o dalších termínech soudního řízení a zjistí, zda má Santiago advokáta. V případě usvědčení muži hrozí trest smrti.

Santiago je z Aljašky, odkud přiletěl na Floridu se zbraní v zavazadle. Když vystoupil z letadla a vyzvedl si zavazadlo, na toaletě si zbraň připravil a pak začal střílet do lidí. K činu, při němž bylo i šest lidí zraněno, se přiznal.

Obvinění pro střelce z floridského letiště, hrozí mu trest smrti

Číst článek

Muž také řekl, že se před několika měsíci na Aljašce přihlásil FBI a řekl, že slyší hlasy, které ho nabádají připojit se k teroristické organizaci Islámský stát. Byl kvůli tomu hospitalizován a jeho stav posuzovali lékaři.

Agent Piro spadá pod miamský úřad FBI a byl povolán, aby Santiaga vyslechl. Když před lety vyslýchal Saddáma Husajna, který byl v roce 2006 odsouzen a oběšen, podléhal přímo tehdejšímu prezidentovi Georgi Bushovi mladšímu. Piro pochází z Bejrútu, ovládá arabštinu a asyrštinu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme