Střelce z kina v Denveru obvinila prokuratura z mnohonásobné vraždy

Pachatele brutálního masakru v kině v Denveru policie obžalovala z mnohonásobné vraždy. Jamese Holmese zatkla policie krátce po zabití 12 osob při premiérovém promítání batmanovského filmu Temný rytíř povstal. Dalších 60 lidí pachatel zranil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

James Holmes před soudem v Coloradu | Foto: RJ Sangosti | Zdroj: ČTK

Celkem Holmes čelí 142 bodům obžaloby. Ve 12 bodech byl obžalován z vraždy prvního stupně a v dalších 12 bodech z vražd spáchaných s mimořádnou lhostejností. Za každou mrtvou oběť tak byl obžalován dvakrát.

Ve 116 případech jde o pokus o vraždu, v jednom o držení výbušniny a v jednom o spáchání násilného trestného činu.

Čtyřiadvacetiletý útočník poprvé stanul před soudem v rámci předběžného slyšení před týdnem. Začátek samotného procesu s Holmesem se kvůli složitosti případu nedá očekávat dříve než za rok.

S policií Holmes doposud nespolupracoval. Ze soudu ale unikly dokumenty o vyšetřování případu. Je z nich patrné, že obhajoba bude argumentovat tím, že Holmes by neměl být trestně odpovědný. Před masakrem docházel k psychiatričce, kterou měl údajně na chystaný čin upozornit prostřednictvím svého zápisníku.

Zatím není jasné, zda budou žalobci žádat pro Holmese trest smrti. Na rozmyšlenou si vyhradili několik týdnů.

Zdenka Turková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme