Střelec na Manhattanu se zřejmě mstil za ztrátu práce

Útočník v New Yorku podle policie vraždil kvůli ztrátě zaměstnání. Osmapadesátiletý Jeffrey Johnson zastřelil svého bývalého kolegu před firmou, ze které byl před rokem propuštěný. Pak se snažil uprchnout, ale policisté ho zabili při přestřelce na ulici přímo před známým mrakodrapem Empire State Building.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Newyorský policista po střelbě před Empire State Building na Manhattanu | Zdroj: Reuters

Jeffrey Johnson byl tichý a příjemný člověk. Žil sám, staral se o své dvě kočky. Tak to alespoň říkají aspoň jeho sousedé.

Místo návrháře ženských módních doplňků ve firmě Hazan Imports ztratil loni. Včera ráno se před bývalé pracoviště vrátil a z bezprostřední blízkosti zastřelil několika ranami z pistole svého bývalého kolegu, se kterým se často hádal.

Dva policisté, upozornění náhodným svědkem střelby, se ho pokusili zadržet před jednou z dominant a největších turistických atrakcí New Yorku, mrakodrapem Empire State Building.

Když vytáhl pistoli i na ně, začala přestřelka. Jeffrey Johnson zemřel, devět náhodných kolemjdoucích kulky zranily, ale neohrozily na životě.

Vít Pohanka, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme