Střelec zabil u amerického Nashvillu čtyři lidi a další čtyři zranil. Při incidentu byl téměř nahý

Čtyři lidé zemřeli a další čtyři byli zraněni při noční střelbě v kavárně u města Nashville v americkém státě Tennessee. Policie z činu podezírá 29letého mladíka, který z místa uprchl zcela nahý. Motiv činu zatím není jasný, informovala místní média s odkazem na policii.

Nashville (Aktualizováno: 22:18 22. 4. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místo činu - kavárna Waffle House u amerického Nashvillu | Foto: Nashville Police Department | Zdroj: Reuters

Muž, který na sobě měl pouze zelenou bundu, přijel na místo v dodávce registrované na jméno Travis Reinking. Podle místního zpravodajského webu Tenessean.com měl již mladík tohoto jména v minulosti problémy s porušováním zákona a policii je známý.

Incident se stal kolem 03.25 místního času (10.25 SELČ) v podniku na dopravním úseku Murfreesboro Pike asi 25 kilometrů jihovýchodně od centra Nashvillu. Policie v Nashvillu na twitteru napsala, že muž začal střílet na zákazníky kavárny Waffle House.

Podle zdroje televize ABC News nejprve zastřelil dva lidi na parkovišti před podnikem a poté začal střílet uvnitř. Tři lidé byli mrtví na místě, čtvrtý člověk zemřel v nemocnici. Muž postřelil další dva lidi, kteří jsou ve vážném, avšak stabilizovaném stavu. Dva další pak mají nespecifikovaná zranění.

Podle policie se pachatel popral s člověkem, který mu chtěl vzít poloautomatickou pušku AR-15, a následně z místa utekl.

„Jsem si jistý, že (muž, který se pokusil útočníka odzbrojit) zachránil pár lidí. Kdyby měl ten chlápek šanci znovu nabít zbraň, uvnitř byla spousta dalších osob,“ řekl podle webu Tenessean.com svědek Chuck Cordero.

Podle něj se do potyčky se střelcem pustil jeden ze zaměstnanců ve chvíli, kdy chtěl střelec vyměnit zásobník u zbraně. Útočník podle svědků během své akce nic neřekl.

Agentura Reuters později s odkazem na policii uvedla, že až na zelenou bundu, kterou při útěku sundal, byl útočník nahý. Podle policie byl muž podobný Reinkingovi spatřen v nedalekém lese, kdy měl podle svědka na sobě pouze černé kalhoty.

Zbraně mu vrátil otec

Po podezřelém bylo vyhlášeno pátrání. Může mít u sebe dvě zbraně, uvedla policie s tím, že muž je nebezpečný. 

Podezřelý Travis Reinking byl podle agentury AP loni zatčen agenty tajné služby poté, co se dostal do zakázané oblasti poblíž Bílého domu. Úřady mu násedně na žádost FBI zrušily povolení k držení střelných zbraní. Zabaveny byly čtyři zbraně, včetně poloautomatické pušky AR-15.

Zbraně ale následně úřady vrátily Reinkingovu otci, které je odevzdal svému synovi. Policie v neděli zajistila pušku a další zbraň, další dvě ale může mít podezřelý stále u sebe. 

Agentura Reuters s odvoláním na místní tisk napsala, že se nedaleko místa činu odehrála jiná střelba, která může být s prvním incidentem spojená.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme