Dlouhodobý spor úředníků v Severní Karolíně skončil smrtí jednoho z nich. Druhého zastřelila policie

Dva lidé zemřeli a další dva byli v pátek zraněni při střelbě na místním úřadě ve městě Winston-Salem v americkém státě Severní Karolína. Informovala o tom agentura AP. Policie později sdělila, že oběťmi byli dva zaměstnanci úřadu, kteří měli mezi sebou dlouhodobé spory.

Winston-Salem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká policie (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay

Incident se stal kolem 6.30 místního času, kdy jedenašedesátiletý muž zastřelil jiného zaměstnance úřadu. Ten byl podle policie zřejmě jeho jediným cílem, protože spolu měli dlouhodobě spory. Střelce zabila posléze před budovou policie.

Uvnitř budovy střelec zranil ještě jednoho zaměstnance, druhým zraněným je policista. Život ani jednoho ze zraněných není ohrožen, uvedla policie. Lee Garrity z vedení města už dříve uvedl, že při střelbě zemřeli dva zaměstnanci městského úřadu a že další dva lidé byli zraněni.

Agentura AP citovala jednoho ze zaměstnanců úřadu, který přijel na místo v době střelby. Když se chystal vstoupit do budovy, viděl, jak z ní utíkají lidé a křičí: „Střílejí, utíkejte!“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme