Střelec u soudu v italském Miláně zabil tři lidi. Útočníka policie zadržela

Tři lidé zemřeli při střelbě v justičním paláci v italském Miláně, několik dalších lidí je zraněno. Policie útočníka zatkla poté, co z budovy unikl na motocyklu. Muž je obžalovaným v případu úmyslného vyvolání bankrotu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Justiční palác v Miláně, kde se střílelo, obklíčila policejní auta | Zdroj: Reuters

Claudio Giardiello začal střílet přímo v soudní síni poté, co od případu odstoupil jeho advokát.

Právníci, kteří byli v době střelby na místě, uvedli, že střelec vypálil 13 ran na soudce, svědky a mířil i do lavic vyhrazených pro veřejnost.

Tři lidé - soudce, obhájce a jeden ze dvou spoluobžalovaných - zemřeli na místě. Další obviněný je vážně zraněný a je v péči lékařů.

Poté útočník ze soudní síně utekl a zabarikádoval se v jednom z vyšších pater budovy. Policie proto rozlehlý justiční palác evakuovala a uzavřela všechny východy.

Střelci se později podařilo uprchnout na motorce. Policie ho zatkla 25 kilometrů od Milána. Teď ho vyslýchá a zjišťuje, proč zabíjel.

Ministr vnitra Angelino Alfano na tiskové konferenci řekl, že Giardiello měl v úmyslu zabít více lidí a díky policii se k tomu nedostal. Policisté ho zadrželi ve městě Vimercate, kde prý chtěl zastřelit své dva bývalé obchodní partnery, jež rovněž vinil z bankrotu své realitní společnosti. Italská média uvádějí, že jeho dluh dosáhl tří milionů eur.

Italská policie kvůli střelbě budovu soudu evakuovala | Foto: ČTK/AP

„Vrah se do budovy dostal zvláštním vstupem pro advokáty, kde jsou menší bezpečnostní prohlídky,“ vysvětloval jeden z advokátů milánského soudu, jak se muž se zbraní pronikl do hlídaného justičního paláce.

Sedmapadesátiletý střelec Claudio Giardiello prošel vchodem, u kterého prý nebyly bezpečnostní rámy, navíc měl falešné doklady.

Podle premiéra Mattea Renziho je to nepředstavitelné selhání systému. Vyzval proto k důslednému dodržování bezpečnostních prohlídek a důkladnému vyšetření případu.

Simona Bartošová, Tea Veseláková, Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme