Střelec z americké Arizony Jared Lee Loughner přiznal vinu

Jared Lee Loughner, známý jako střelec z Arizony, přiznal v americkém Tusconu svou vinu. Podle žaloby v lednu 2011 na setkání kongresmanky Gabrielle Giffordsové s voliči zastřelil 6 lidí a 13 dalších zranil. Sama zákonodárkyně přitom utrpěla průstřel hlavy, ale přežila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jared Loughner před soudem v americkém Tusconu | Zdroj: Reuters

Jared Lee Laughner trpí schizofrenií. Poslední víc než rok strávil ve vězeňské psychiatrické léčebně, kde dostával velmi silné medikamenty a jeho stav se podle psychiatrů výrazně zlepšil. Přestože je dál duševně nemocný, není to podle rozhodnutí soudu v Arizoně překážkou tomu, aby byl souzený.

Loughner se teď přiznal k 19 z celkem skoro pěti desítek obvinění, kterým čelí. Podle dohody obhájců s žalobou za to s největší pravděpodobností nedostane trest smrti, ale doživotí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O soudu v americkém Tusconu informoval zpravodaj ČRo Vít Pohanka

Při jednom z předchozích slyšení Laughner křičel a musel být vyvedení ze soudní síně. Teď působil klidně a vyrovnaně, žádný výstup tentokrát nepředvedl.

Kongresmanka Giffordsová, kterou Laughner střelil z bezprostřední blízkosti do hlavy, se mezitím za pomoci manžela, astronauta Marka Kellyho, snaží co nejvíc vrátit do normálního života. Vzdala se i svého křesla v Kongresu, aby se mohla soustředit na rehabilitaci.

Igor Maňour, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme