Střelec z americké Arizony Jared Lee Loughner přiznal vinu

Jared Lee Loughner, známý jako střelec z Arizony, přiznal v americkém Tusconu svou vinu. Podle žaloby v lednu 2011 na setkání kongresmanky Gabrielle Giffordsové s voliči zastřelil 6 lidí a 13 dalších zranil. Sama zákonodárkyně přitom utrpěla průstřel hlavy, ale přežila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jared Loughner před soudem v americkém Tusconu | Foto: Reuters

Jared Lee Laughner trpí schizofrenií. Poslední víc než rok strávil ve vězeňské psychiatrické léčebně, kde dostával velmi silné medikamenty a jeho stav se podle psychiatrů výrazně zlepšil. Přestože je dál duševně nemocný, není to podle rozhodnutí soudu v Arizoně překážkou tomu, aby byl souzený.

Loughner se teď přiznal k 19 z celkem skoro pěti desítek obvinění, kterým čelí. Podle dohody obhájců s žalobou za to s největší pravděpodobností nedostane trest smrti, ale doživotí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O soudu v americkém Tusconu informoval zpravodaj ČRo Vít Pohanka

Při jednom z předchozích slyšení Laughner křičel a musel být vyvedení ze soudní síně. Teď působil klidně a vyrovnaně, žádný výstup tentokrát nepředvedl.

Kongresmanka Giffordsová, kterou Laughner střelil z bezprostřední blízkosti do hlavy, se mezitím za pomoci manžela, astronauta Marka Kellyho, snaží co nejvíc vrátit do normálního života. Vzdala se i svého křesla v Kongresu, aby se mohla soustředit na rehabilitaci.

Igor Maňour, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru