Střelec z Newtownu se chtěl údajně vyrovnat masovému vrahu Breivikovi

Vrah dvaceti dětí a šesti učitelek v americké škole se údajně inspiroval Norem Andersem Breivikem. Uvádějí to americká média. Podle anonymních zdrojů televize CBS chtěl Adam Lanza zabít také desítky lidí a překonat tragickou bilanci Breivikova řádění z července roku 2011.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Školní docházka v Newtownu byla obnovena. Lidé stále nosí květiny ke vchodu do školy, kde k tragédii došlo | Zdroj: Reuters

Dvacetiletý Adam Lanza chtěl údajně uskutečnit sen inspirovaný videohrami. Chtěl Nora Breivika dokonce překonat a zabít tedy víc než 77 lidí.

Proto se loni v prosinci v městečku Newtown vydal zabíjet do základní školy plné bezbranných dětí. Považoval ji za snadný, málo hlídaný cíl. Stanici CBS to řekli dva nejmenovaní policisté, kteří mají o případu informace.

Policie sice oficiálně odmítá takové vysvětlení potvrdit s tím, že vyšetřování ještě neskončilo. Ale nepotvrzenou informaci rychle přejala ostatní americká média.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme