Střelec z Toulouse se chce vzdát, tvrdí francouzský ministr vnitra

Muž, který se přiznal k vraždě rabína a tří židovských dětí a tří francouzských vojáků, se možná večer vzdá. Oznámil to francouzský ministr vnitra Claude Guéant. Vyjednávání se střelcem policie večer ukončila a dala mu nové ultimátum, aby se vzdal bez odporu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzská policie uzavřela před zásahem přilehlou ulici | Zdroj: Reuters

Ministr Guéant řekl, že se Mohammed Merah chtěl vzdát za tmy. Podmínky jeho kapitulace se prý ještě projednávají. Zpravodajská televize France 24 už oznámila, že policie na byt zaútočila, později tuto informaci zase stáhla.

Čtyřiadvacetiletý Francouz alžírského původu Mohammed Merah je vyzbrojen automatickými puškami. Zabarikádoval se ve čtyřpatrovém domě v Toulouse, kde ho obléhá policie.

Merah policistům řekl, že si nepřeje zemřít, nechce se stát mučedníkem, chtěl prý jen zabíjet a zůstat naživu. Vraždami se prý chtěl pomstít za utrpení palestinských dětí a nasazení francouzských vojáků v Afghánistánu. Nelíbil se mu také francouzský zákon o zákazu nošení náboženských symbolů.

Vrah z Toulouse zřejmě chystal další útok, policie stále obléhá jeho dům

Číst článek

Merah údajně působil přímo v ústředí Al-Káidy na hranicích Pákistánu a Afghánistánu a odmítl sehrát roli sebevražedného atentátníka. Měl být dokonce i ve vězení v afghánském Kandaháru.

Francouzské zpravodajské služby o něm věděly už řadu let, sledovaly ho, ale nezasáhly. Neměly pocit, že by z jeho strany hrozilo nějaké nebezpečí.

Igor Maňour, Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme