Střelec z Virginie zaslal televizi NBC nenávistný manifest

Sebevražedný střelec z virginské univerzity v Blacksburgu Čo Sung-hu poslal americké televizi NBC manifest plný nenávisti k západní společnosti. Vyšetřovatelé zjistili, že balíček s videonahrávkou odeslal ve dvouhodinové pauze mezi prvními vraždami na kolejích univerzity a střelbou v učebnách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čo Sung-hu | Foto: AFP

Stanice NBC odvysílala ve středu ve svých nočních zprávách úryvky z videonahrávky. Na jednom ze záběrů student jihokorejského původu říká: "Zatlačili jste mě do kouta a nedali jste mi jinou možnost."

Třiadvacetiletý Čo Sung-hu, který podle policie zastřelil 32 lidí a nakonec sám sebe, ve svém prohlášení mimo jiné vyjadřuje nenávist vůči bohatým a křesťanství a prohlašuje, že se krveprolití v Blacksburgu dalo zabránit.

"Měli jste všechno, co jste chtěli. Mercedesy vám nebyly dost, parchanti, vaše zlaté náhrdelníky vám nebyly dost, vaše hýření vám nestačilo na ukojení vašich požitkářských potřeb. Měli jste všechno," čte Čo Sung-hu z manifestu.

Podle NBC obsahovala zásilka nesourodý a často nesouvislý video-manifest o 1800 slovech a 43 fotografií. Na 11 z nich je zachycen sám střelec se zbraněmi v rukou mířícími na kameru, na sobě khaki vestu ve vojenském stylu, černé palčáky, černé triko, batoh a černou baseballovou čepici obrácenou dozadu. Na některých fotografiích se virginský střelec usmívá, na jiných se mračí nebo vzteká.

Zásilka byla podle NBC podána v Blacksburgu a nese razítko pondělí 16. dubna 09:01 hodin. Vyjasnila se tak jedna z mnoha otázek kolem pondělní tragédie, a sice, kde byl střelec a co dělal v oněch dvou hodinách mezi první střelbou na koleji a následujícím masakrem ve školní budově. Televize dostala materiál až pozdě ve středu, protože si rozčílený vrah spletl na poště její směrovací číslo.

Alexandr Pícha, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme