Střelec z Winnendenu před masakrem varoval na internetu

Sedmnáctiletý pachatel, který ve středu v západoněmeckém Winnendenu a jeho okolí postřílel 15 lidí, vyvěsil zřejmě své plány krátce před tragédií na internetovém chatu. Z výpovědi střelce Tima Kretschmera vyplývá, že zabíjel, protože postrádal uznání ostatních.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policista dohlíží na žáky školy

Policista dohlíží na žáky školy | Zdroj: ČTK

"Všichni se mi smějí, nikdo neoceňuje můj potenciál. Myslím to vážně. Mám tady zbraně a ráno půjdu do mé bývalé školy. Zítra o mě uslyšíte. Řeknu jenom jméno té obce: Winnenden," napsal uživatel pod šifrou "LOL" ve středu kolem třetí hodiny ráno na portálu, jenž je údajně provozován z USA.

Záznam z internetového chatu, ve kterém mladý pachatel předem upozornil na svůj plánovaný čin, přečetl na tiskové konferenci ministr vnitra Bádenska Würtmberska Heribert Reich. Vzkazu budoucího vraha si podle něj všiml jistý mladík z Bavorska, ale až do masakru varování nebral vážně.

Na své bývalé střední škole sedmnáctiletý Tim Kretschmer ve středu dopoledne zastřelil devět studentů a tři učitelky. Na útěku zabil další tři lidi a nakonec obrátil zbraň proti sobě. Noc na dnešek ještě strávilo v nemocnici devět zraněných, nyní v péči lékařů zůstávají tři děti a dva policisté.

Pachatel podle všeho plánoval ještě děsivější masakr. Většímu počtu obětí ale zabránil bleskový příjezd policie na místo činu. První hlídka se u střední školy ve Winnendenu objevila pouhé dvě minuty poté, co na tísňovou linku zavolal jeden z pracovníků školy. Útočník měl na schodišti připraveny další stovky nábojů.

Bývalí spolužáci popisují Tima K. v deníku Bild coby ztroskotance bez kamarádů, kterého nikdo neměl rád. Po otci prý zdědil lásku ke zbraním a měl rád počítačové hry. Teenagerovo chování prý mohla ovlivnit i nešťastná láska. Policie se v této souvislosti pozastavuje nad tím, že oběťmi Tima K. byly až na jedinou výjimku ženy. Úřady taky upřesnily údaje o konci dramatu. Útočník si sám vzal život v okamžiku, kdy ho policisté postřelili.

Přečtěte si také:
Patnáct lidí zabil na jihovýchodě Německa sedmnáctiletý střelec
Na jedenáct se vyšplhal počet obětí masakru ve finské střední škole
Pachatel masakru ve finské škole plánoval svůj čin šest let
Německo vzpomínalo na oběti erfurtského střelce
Střelba na gymnáziu v Erfurtu

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme