Střelec zabil 14 lidí v parlamentu švýcarského kantonu Zug
Patnáct mrtvých - takový je výsledek střelby v regionálním parlamentu švýcarského kantonu Zug v centrální části Švýcarska. Patnáctou obětí byl sám pachatel. Jak Radiožurnálu potvrdil tiskový atašé českého velvyslanectví v Bernu Vítězslav Půr, střelec vtrhl při zasedání do jednacího sálu v převlečení za policistu a za hlasitého spílání přítomným začal kolem sebe divoce pálit ze samopalu. Měl u sebe kromě zbraní také granáty, z nichž jeden odpálil. Nakonec spáchal sebevraždu.
Přinejmenším tři členové vlády kantonu Zug jsou mrtví a další poslanci zemského parlamentu zranění. Celkem bylo zraněno deset lidí. Protože šlo o pravidelné zasedání regionálního parlamentu s přístupem veřejnosti, nelze vyloučit, že mezi obětmi útoku šílence jsou i běžní občané. Podrobné údaje k jeho identifikaci švýcarská policie zatím neuvedla.
Svědkové líčí všeobecný zmatek a všude spousty krve. Jak Českému rozhlasu sdělil jeden z pracovníků kantonální policie, nemá událost v Zugu žádou souvislost s teroristickými útoky v USA. Pachatelem byl švýcarský státní občan z okolí Curychu, kterému byla předtím zamítnuta podaná stížnost. Před budovou našla policie osobní vůz s dalšími zbraněmi uvnitř. Byl také nalezen dopis, v němž se psalo o "Dni hněvu zugské mafie".
Podle nejnovější bilance švýcarské kantonální policie zabil neznámý šílenec čtrnáct lidí a stejný počet jich zranil. Patnáctou obětí je sám střelec, dosud ale není potvrzena původní informace, že zahynul vlastní rukou.