Střelec zabil 14 lidí v parlamentu švýcarského kantonu Zug

Patnáct mrtvých - takový je výsledek střelby v regionálním parlamentu švýcarského kantonu Zug v centrální části Švýcarska. Patnáctou obětí byl sám pachatel. Jak Radiožurnálu potvrdil tiskový atašé českého velvyslanectví v Bernu Vítězslav Půr, střelec vtrhl při zasedání do jednacího sálu v převlečení za policistu a za hlasitého spílání přítomným začal kolem sebe divoce pálit ze samopalu. Měl u sebe kromě zbraní také granáty, z nichž jeden odpálil. Nakonec spáchal sebevraždu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přinejmenším tři členové vlády kantonu Zug jsou mrtví a další poslanci zemského parlamentu zranění. Celkem bylo zraněno deset lidí. Protože šlo o pravidelné zasedání regionálního parlamentu s přístupem veřejnosti, nelze vyloučit, že mezi obětmi útoku šílence jsou i běžní občané. Podrobné údaje k jeho identifikaci švýcarská policie zatím neuvedla.

Svědkové líčí všeobecný zmatek a všude spousty krve. Jak Českému rozhlasu sdělil jeden z pracovníků kantonální policie, nemá událost v Zugu žádou souvislost s teroristickými útoky v USA. Pachatelem byl švýcarský státní občan z okolí Curychu, kterému byla předtím zamítnuta podaná stížnost. Před budovou našla policie osobní vůz s dalšími zbraněmi uvnitř. Byl také nalezen dopis, v němž se psalo o "Dni hněvu zugské mafie".

Podle nejnovější bilance švýcarské kantonální policie zabil neznámý šílenec čtrnáct lidí a stejný počet jich zranil. Patnáctou obětí je sám střelec, dosud ale není potvrzena původní informace, že zahynul vlastní rukou.

Marie Woodhamsová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme