Střelec zabil v rakouském Burgenlandu tři ženy

Tři ženy zabil střelec, který večer řádil v obci Potzneusiedl v rakouské spolkové zemi Burgenland. Policii se vraha podařilo dopadnout ráno ve Vídni. Motivem hrůzného činu jsou údajně spory o dědictví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pistole | Foto: Jan Rosenauer

Pětačtyřicetiletý muž nejprve požádal taxikáře, aby ho zavezl do obce. Tam v jednom domě zastřelil dvě ženy. Pak se nechal zavézt do dalšího domu vzdáleného 250 metrů, kde smrtelně zasáhl další ženu.

Mezi oběťmi vražd je sestra pachatele a pečovatelka ze Slovenska. Taxikáři se po třetí vraždě podařilo uprchnout. Po vrahovi se až do dnešního rána usilovně pátralo.

Rakouská policie vyhlásila poplach v Burgenlandu a v části Dolních Rakous až k Vídni. Místa činu prohledalo rakouské četnictvo a speciální jednotka Cobra. Byla rovněž vyrozuměna rakouská armáda a na hranici byly zostřeny kontroly.

Vraha se podařilo zatknout dnes ráno ve Vídni. Podle policie se jmenuje jmenuje Rudolf Zellesnyak a je prý velmi pěstěného zevnějšku.

Martin Hromádka, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme