Střelec zavraždil nejméně 13 lidí v americkém centru pro uprchlíky

Neznámý střelec zavraždil nejméně 13 lidí v uprchlickém středisku v americkém Binghamtonu. Téměř tři desítky dalších zranil. Potom podle policie spáchal sebevraždu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policisté před střediskem pro imigranty v Binghamptonu | Zdroj: ČTK

Dvaačtyřicetiletý střelec zabíjel v centru pro uprchlíky v padesátitisícovém městě Binghamton. Podle úřadů nejdřív zatarasil zadní východ autem, vešel dovnitř hlavním vchodem a zahájil palbu.

Při ní usmrtil víc než deset lidí, vesměs žadatelů o azyl. Skoro tři desítky dalších zranil, někteří museli být ošetřeni v nemocnici a jsou ve vážném stavu.

Guvernér státu New York David Patterson mluvil o hlubokém rozhořčení všech občanů státu. Zděšení a smutek zmínil i prezident Obama v krátkém vyjádření z Evropy.

Podle anonymních zdrojů amerických médií byl pachatelem 42letý muž asijského původu, který byl nedávno propuštěn z nedaleké odbočky firmy IBM. Oficiálně ale úřady jeho totožnost nepotvrdily.

Související příspěvky:
Šílený střelec zavraždil v Alabamě deset lidí
Muž převlečený za Santa Clause zastřelil v Los Angeles 8 lidí
V USA opět řádili vražední střelci
Při střelbě na americké univerzitě zemřelo pět lidí
Řádění střelce v nákupním centru v americké Omaze stálo život osm lidí

Marika Táborská, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme