Studie: nejhorší schopnost integrace do německé společnosti mají Turci

Turečtí migranti jeví jen minimální vůli integrovat se do německé společnosti. Toto zjištění obsahuje nová studie, kterou dnes v německé metropoli představí Berlínský institut pro populaci a rozvoj. Očekává se, že studie vyvolá u našich západních sousedů bouřlivé reakce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Centrum Berlína | Foto: Jiří Hošek

Výzkum prokázal, že klíč k problémům tureckých přistěhovalců je třeba hledat ve vzdělání. Plných 30 procent tureckých dětí nedokončí školní docházku. Jen 14 procent pak úspěšně složí maturitu. Pro srovnání: u vystěhovalců ze zemí bývalého východního bloku získá 28 procent studentů nakonec vysokoškolský diplom.

Občané tureckého původu jsou podle studie často bez práce a taky procento žen v domácnosti je extrémně vysoké. Počet smíšených manželství dosahující pouhých pěti procent svědčí jasně o tom, že Turci o kontakt s většinovým obyvatelstvem nestojí.

Podle expertů je problémem smýšlení první generace tureckých přistěhovalců, která se nikdy nevzdala snu vrátit se do své vlasti. V Německu má celkem pětina obyvatel kořeny v zahraničí.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme