Stupňující se projevy násilí na francouzských předměstích zneklidňují politiky

Francouzští politici jsou znepokojeni rostoucím násilím na pařížských předměstích. Brzy uplyne rok od vypuknutí masových nepokojů, které zasáhly řadu francouzských měst. Policie v boji s násilníky požaduje lepší vybavení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí na pařížských předměstích | Foto: AFP

Premiér Dominique de Villepin požádal ministry vnitra Nicolase Sarkozyho a spravedlnosti Pascala Clementa, aby studovali možnosti účinnějšího boje s násilím na pařížských předměstích, a to jak v oblasti prevence, tak i represe. Police požaduje účinnější prostředky, než jsou gumové projektily, a podle prefektů zvažuje dokonce řada policistů odchod z důvodu velkého nebezpečí, které jim jejich práce přináší.

Vládní činitelé jsou znepokojeni zejména tím, že mladíci z přistěhovaleckých rodin otevřeně vyhledávají konfrontaci s policií. Jean Marie Le Pen, předseda ultrapravicové Národní fronty, dokonce tvrdí, že v důsledku nezodpovědné imigrační politiky může ve Francii dojít v krátké době k občanské válce.

Jan Šmíd, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme