Sucho v Kalifornii zřejmě pomohlo vyřešit havárii letadla z 60. let. Našli jej na dně jezera Folsom

Letadlo Piper Comanche 250 | Zdroj: Flickr | CC BY 2.0,©

Kalifornii sužuje vážné sucho, kvůli němuž výrazně klesají hladiny tamních jezer. Díky úbytku vody v jezeře Folsom poblíž státního hlavního města Sacramento se však podařilo objevit vrak letadla, které tam podle expertů zřejmě dopadlo při dosud nevyjasněné havárii v 60. letech minulého století. Informoval o tom server BBC.

Sacramento Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soukromá společnost prováděla v jezeře podvodní průzkum, při němž narazila na vrak malého motorového letadla nedaleko nejhlubšího místa v jezeře. Nízká hladina vody umožnila pořídit snímky vrtule a zádě letadla.

The wreckage of a 1965 plane crash of a Piper Comanche 250 in Folsom Lake may have just been identified by researchers, using underwater sonar surveying equipment and low lake levels at the dam, outside of Sacramento. abc7ne.ws/3xlKVgl

22:20 – 14. 06. 2021

4 17

„Viděl jsem něco, co nebylo normální,“ řekl místní zpravodajské stanici zaměstnanec firmy. Na neznámý objekt pracovníci nejprve narazili při využití sonaru.

Indonéské námořnictvo vylovilo černou skříňku ze zříceného letadla. Převáží ji do Jakarty

Číst článek

Nalezený stroj odpovídá popisu letadla Piper Comanche 250, které se v oblasti ztratilo na začátku roku 1965. Při nehodě zemřeli všichni čtyři lidé na palubě. Tělo pilota se podařilo najít, ostatky tří cestujících však úřady nikdy nenalezly, ačkoliv pátrání oficiálně pokračovalo až do roku 2014.

Místní policie nyní musí rozhodnout, zda nechá vrak ze dna jezera vyzvednout. Médiím však sdělila, že kvůli nálezu nezahájila žádné vyšetřování.

Hladina jezera Folsom se nyní nachází na 38 procentech normální kapacity v důsledku dlouhotrvajícího sucha, které sužuje celý stát. Guvernér Kalifornie Gavin Newsom minulý týden vyhlásil kvůli nedostatku vody stav nouze ve 41 z celkových 58 okresů, včetně tří, které obklopují jezero Folsom.

Kalifornie se potýká s nedostatkem vody dlouhodobě. Úřady se letos obávají dalšího suchého léta, které by mohlo přinést zničující sezonu požárů. Ta loňská byla zatím nejničivější v historii státu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme