Polovina Katalánska musí kvůli suchu omezit spotřebu vody. Regulace se týká zemědělství i rekreace

Polovina obcí v Katalánsku bude muset kvůli dlouhou dobu trvajícímu suchu v nějaké míře omezit spotřebu vody. Rozhodla o tom v úterý katalánská vláda, píše server RTVE. Nedostatek vody výrazně nezměnily ani vydatné srážky z konce minulého týdne. Omezení se týká spotřeby pro hospodářské i rekreační účely a klesne také limit pro osobní spotřebu.

Barcelona Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sucho (ilustrační foto)

Katalánsko sužuje sucho (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Katalánská vláda v úterý rozhodla, že kvůli suchu rozšíří mimořádný stav na bezmála 500 obcí z 947, na které je Katalánsko rozděleno. Stav nouze a související regulace se týkají i Barcelony a v součtu zhruba 86 procent obyvatel Katalánska, odhaduje místní tisk.

Čína, Vietnam, Thajsko a další. Jihovýchodní Asii trápí rekordní vlna veder

Číst článek

Mimořádný stav počítá s omezením spotřeby vody pro průmyslové, zemědělské a rekreační účely. Celkový limit spotřeby se snižuje na 230 litrů na jednoho obyvatele, píše deník El País. Na věc dohlíží radnice.

Katalánská vláda o opatření rozhodla po vydatných víkendových deštích. „Jeden déšť nemůže vyřešit (srážkový) deficit za posledních 30 měsíců,“ uvedl pro server El Periodico ředitel katalánské agentury pro vodu (ACA) Samuel Reyes.

Vodní nádrže v Katalánsku tak i nadále vykazují velice nízké hodnoty. Víkendové deště ale mírně snížily riziko vzniku lesních požárů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme