Súdán možná do Itálie nevydal skutečného vůdce pašeráků lidí, tvrdí britská média

V italském vězení možná není šéf pašeráků lidí z Afriky. Zatčení 35letého Eritrejce ve středu oznámila italská policie, která ho označila za vůdce pašeráckého gangu, přezdívaného "generál". Podle britských médií ale za mřížemi ve skutečnosti skončil někdo jiný. Identitu zadrženého teď prověřuje italská i britská policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přílet Eritrejce do Itálie | Zdroj: ČTK

Informaci o záměně britské BBC oznámila novinářka Meron Estefanosová, která pašování lidí sleduje. „Když jsem fotku zadrženého ukázala uprchlíkům, které Medhanie Yehdego Mered propašoval do Evropy, tak mi všichni řekli, že to není on,“ uvedla.

Policisté podle jejích informací ve skutečnosti mají eritrejského uprchlíka, který měl podobné jméno - Medhanie Tesfamariam Berhe. Zatkli ho v Súdánu, odkud ho poté vydali do Itálie.

Hledaný Medhanie Mered pomohl do Evropy propašovat asi 14 tisíc lidí. Podle britských a italských vyšetřovatelů vedl jeden z největších pašeráckých gangů a je odpovědný za smrt stovek uprchlíků. Je podezřelý mimo jiné z toho, že zorganizoval cestu lodí, která před třemi lety ztroskotala u italského ostrova Lampedusa. Při havárii zemřelo 359 lidí.

Medhanie se podle italského listu Corriere Della Serra chlubil, že zná spolek úředníků v libyjském hlavním městě Tripolisu a že má síť pracovníků v Itálii. Od uprchlíků žádal za přepravu z Afriky do Evropy 5000 eur (asi 135 000 korun) na hlavu.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme