Během protestů bylo v Chartúmu postřeleno jedenáct lidí. Súdánská opozice viní vojenskou radu

Jedenáct lidí bylo v sobotu postřeleno v blízkosti pokojného protestu v súdánském hlavním městě Chartúmu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na sdělení súdánské opozice. Ta ze střelby viní přechodnou súdánskou vojenskou radu.

Chartúm Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při protestech v Súdánu bylo postřeleno jedenáct lidí. | Foto: Mohamed Nureldin Abdallah | Zdroj: Reuters

Armáda ve čtvrtek oznámila, že shromáždění civilistů před budovou ministerstva obrany, kde se protestuje od 6. dubna, ohrožuje bezpečnost země. Vojáci se s demonstranty nemohou dohodnout na tom, kdo zemi povede v přechodném období do voleb.

Nepokoje v Súdánu si vyžádaly pět životů, neznámí útočníci stříleli před hlavním velitelstvím armády

Číst článek

„Zabíjení a zastrašování v Nilské ulici je pouze předzvěstí masakru, jehož cílem bude silou ukončit protesty,“ uvedla v prohlášení jedna z hlavních protestních skupin SPA a přičetla násilí přechodné vojenské radě.

Protestující táboří už od 6. dubna před budovou ministerstva obrany. Armáda svrhla prezidenta Umara Bašíra 11. dubna a od té doby se vojáci s demonstranty dohodli na struktuře přechodných institucí a na tříletém období, jež má vést k volbám.

Zásadní neshoda však panuje ohledně poměru sil mezi oběma stranami v dočasné vládě. Aliance protestních a opozičních skupin zároveň žádají rychlý přechod k civilní vládě. Vojenská rada se dosud k nejnovějšímu incidentu nevyjádřila.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme