Súdánská armáda podepsala dohodu s opozicí. Obě strany konfliktu se mají podílet na vládě

Súdánská vojenská rada a koalice opozice a protestních skupin ve středu po celonočním vyjednávání podepsaly takzvané politické prohlášení, podle kterého se budou obě strany podílet na vládě v zemi v přechodném období před volbami. Informovala o tom agentura AP, podle níž podepisování dokumentu živě vysílala súdánská televize.

Chartúm Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proti demonstrantům v centru metropole od víkendu zasahovala policie, při střetech zemřelo nejméně 38 lidí

Súdánská armáda podepsala dohodu s opozicí po několikahodinových jednáních. | Foto: Stringer | Zdroj: Reuters

Dohodu představitelé prodemokratického hnutí a armády podepsaly časně ráno v súdánském hlavním městě Chartúmu za účasti afrických vyjednavačů. Aby byla dohoda úplná, musí obě strany podepsat také takzvané ústavní prohlášení. Podpis tohoto dokumentu je podle agentury Reuters naplánovaný na pátek.

Súdánci za přechod k civilní vládě demonstrovali téměř tři měsíce poté, co armáda sesadila dlouholetého autokratického vůdce Umara Bašíra. Jednání opozice s armádou byla na mrtvém bodě od 3. června, kdy armáda násilně rozehnala pokojný protest.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme