Súdánská armáda se znovu uchýlila k vypalování domů

Súdánská armáda zabila v Dárfúru nejméně 45 lidí. Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na Súdánskou osvobozeneckou armádu, která oblast ovládá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

uprchlický tábor v Súdánu | Foto: Jiří Hošek

Vojáci zaútočili na město Muhadžiríja a vypálili několik domů a obchodů. 80 lidí se stále pohřešuje. V posledních dnech se letitý konflikt, při kterém v Dárfúru zahynulo už asi 200 tisíc lidí, znovu vyhrocuje. Povstalci napadli jednotky Africké unie, naproti tomu súdánská armáda minulý týden vypálila město Haskanita, kde údajně zahynulo přes sto lidí.

27. října se vláda s povstalci pokusí o další kolo mírových rozhovorů. Súdánská osvobozenecká armáda, která jako jediná loni podepsala mírovou dohodu s vládou, teď ale hrozí, že na jednání nepřijede. Britský ministr pro Afriku Malloch Brown v televizi BBC řekl, že by tak ale organizace poškodila sama sebe.

"Rebelští vůdci, kteří se nezúčastní, se v mnoha ohledech vzdávají práva zastupovat lid. To znamená, že každý, kdo chce být legitimním zástupcem obyvatel Dárfúru, na ta jednání musí přijet," vysvětlil.

Adam Weiss Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme