Sudetoněmecký sněm byl opět s ataky i smířlivými gesty

V duchu tradičních útoků na Benešovy dekrety ale i některých smířlivých "signálů" se nesly sudetoněmecké krajanské dny v Augsburgu. Předseda bavorské vlády Horst Seehofer na nich potvrdil, že příští rok přijede na oficiální návštěvu Prahy. To je zřetelný posun oproti politice dlouholetého bavorského premiéra Stoibera, který do Česka ve své funkci nikdy nezavítal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horst Seehofer | Zdroj: ČTK

"Je úplný nesmysl se domnívat, že bavorsko-české vztahy jsou špatné," vyslal vstřícný balónek do Prahy Seehofer. Ten zdůraznil, že chce znovu oživit dialog s Čechy, k čemuž má pražská návštěva přispět. Na její přípravě i realizaci by se podle bavorského premiéra měli podílet Sudetští Němci.

"Kolektivní vyhnání na základě kontroverzních Benešových dekretů zůstává bezprávím," uvedl Horst Seehofer. Předseda Sudetoněmeckého krajanského sdružení Franz Pany v této souvislosti kritizoval českého prezidenta Václava Klause za jeho "lpění na dekretech a protievropské postoje."

Představitelé landsmanšaftu zopakovali v Augsburgu svůj požadavek, aby kontroverzní politička Erika Steinbachová usedla do nadační rady berlínského Centra proti vyháněním. Franz Pany dokonce Steinbachovou nazval "Johankou z Arku" německých vysídlenců.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme