Sudetští Němci trvají na přítomnost Steinbachové ve vysídleneckém centru

Spor kolem přítomnosti kontroverzní německé političky Eriky Steinbachové v orgánech berlínského Centra proti vyháněním se vyostřuje. Pokud se šéfka Svazu vyhnanců na projektu nebude přímo podílet, jsou z plánovaného centra připraveni odejít taky sudetští Němci. Pohrozil tím jejich mluvčí Bernd Posselt.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Erika Steinbachová

Erika Steinbachová | Foto: Bundestag.de

"Bez účasti Steinbachové nebudou Centrum proti vyháněním zástupy sudetských Němců akceptovat," prohlásil doslova Bernd Posselt.

V případě, že by se předsedkyně Svazu vyhnanců v orgánech centra neobjevila, jak to požaduje Varšava, nevylučuje Posselt vytvoření vlastního, alternativního projektu.

Šéf sudetských Němců považuje za skandální, že se do agitace proti Steinbachové pustili taky zástupci německé sociální demokracie a Zelených.

Zvlášť ostře Bernd Posselt zkritizoval ministra zahraničí Franka-Waltera Steinmeiera. Ten se měl prý ohradit proti nepřípustnému srovnání Steinbachové s popíračem holocaustu, biskupem Williamsonem, které taky zaznělo z polské strany. "Jde o urážku demokratky Steinbachové i všech ostatních německých demokratů," dodal Posselt.

Přečtěte si také:
Z vydírání obvinila polskou vládu šéfka Svazu vyhnanců Steinbachová
Soud zakázal fotomontáž se šéfkou německého Svazu vyhnanců
Polské svěřenství prohrálo soud s předsedkyní německého svazu vyhnanců
Předsedkyně německého Svazu vyhnanců rozladila Varšavu
Rozhovor s předsedkyní Svazu vyhnanců Erikou Steinbachovou

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme