Sudetští Němci trvají na svých požadavcích

V bavorském Ausburgu se na Svatodušní svátky tradičně sešli sudetští Němci. Na letošním dvaapadesátém srazu dostal Evropskou cenu udělovanou sudetoněmeckým landsmanšaftem za zásluhy o evropskou integraci rakouský kancléř Wolfgang Schüssel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z Bavorska hlásí zpravodajka Českého rozhlasu v Německu Zita Senková, že i když zaznělo přání, aby sudetští Němci byli přirozeným mostem mezi Evropskou unií a Německem na jedné straně a Českou republikou na straně druhé, neznamená to ústup od jejich tradičních požadavků. Tedy práva na vlast, majetkových nároků a zrušení Benešových dekretů. Dekrety z Polska, Česka a Slovenska by podle nich měli být zrušeny ještě před přijetím těchto zemí do EU.

Pro zrušení Benešových dekretů ještě před rozšířením EU se ve svém projevu vyslovil i host sjezdu rakouský kancléř Wolfgang Schüssel. Německá vláda však deklaruje, že přijetí Česka do unie nebude zatěžovat politickými nebo právními otázkami z minulosti.

Milan Kopp, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme