Tým z Bílého domu míří do Singapuru kvůli možnému summitu USA a KDLR

Tým vyjednavačů z Bílého domu tento víkend odletí do Singapuru kvůli přípravě summitu mezi Spojenými státy a Severní Koreou. Oznámila to v sobotu mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová.

Singapur/Washington/Pchjongjang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kombinovaný snímek severokorejského vůdce Kim Čong-una (vlevo) a amerického prezidenta Donalda Trumpa. Reuters/KCNA handout | Foto: Reuters/KCNA handout | Zdroj: Reuters

Spojené státy podle posledních informací z Bílého domu pokračují s přípravami schůzky amerického prezidenta Donalda Trumpa s vůdcem Severní Koreje Kim Čong-unem.

Ještě tento víkend zamíří do Singapuru podle plánu třicetičlenná delegace amerického ministerstva zahraničí a prezidentské kanceláře. 

Překvapivá schůzka. Kim se na hranicích podruhé sešel s Munem, řešili summit KLDR-USA

Číst článek

Trump ve čtvrtek oznámil, že jednání s Kim Čong-Unem ruší kvůli nedávným nepřátelským výrokům režimu vůči Spojeným státům.

KLDR v posledních dnech sama opakovaně hrozila zrušením summitu, mimo jiné kvůli americko-jihokorejským manévrům či kvůli americkému tlaku na jaderné odzbrojení Severní Koreje.

Když ale Trump summit zrušil, následovalo smířlivé prohlášení. Jeden z předních severokorejských diplomatů v dopise napsal, že KLDR je dál otevřena dialogu se Spojenými státy a že je připravena řešit problémy s USA kdykoli a jakkoli.

Trump pak v pátek připustil, že se schůzka možná uskuteční v plánovaném termínu, tedy 12. června v Singapuru.

„Vedeme nyní velice plodné debaty o znovuuspořádání summitu, pokud k němu dojde, tak to nejspíš bude v Singapuru ve stejném termínu, 12. června. A pokud bude třeba, bude pokračovat i po tomto datu," napsal Trump na twitteru.

Barbora Maxová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme