Summit G8 dnes o cenách ropy

K hlavnímu jednání se dnes na summitu G8 v Georgii sejdou lídři sedmi nejvyspělejších demokracií a Ruska. Měli by diskutovat o hospodářské situaci ve světě poznamenané vysokými cenami ropy a divokým vývojem některých ekonomik, zejména čínské. Se zvláštními hosty summitu z blízkovýchodních zemí proberou také možnosti demokratických reforem na Blízkém východě. Na rozdíl od některých jiných vrcholných setkání, je na ostrovech i pobřeží Georgii klid a demonstranti se zatím ve větších počtech neukázali, rozladěni jsou ale místní obyvatelé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Condoleeza Riceová na summitu G8 | Zdroj: ČTK

Program dnů plných protestů plánovaných na dobu summitu G8 v přímořských městech Savannah a Brunswik přilákal do Georgie jen pár desítek nespokojenců, kteří tvrdí, že jejich kamarády odradila zejména masivní přítomnost policie a její tvrdé zásahy při dřívějších demonstracích. Také obyvatelé těchto turistických středisek nadávají, protože bezpečnostní opatření ochromila města a okrádají je o zákazníky v době začínajících prázdnin. Prezident Bush se sešel s lídry G8 jednotlivě a pak je pozval na slavnostní večeři. Očekává se dohoda o spolupráci při vývoji vakcíny proti AIDS a o plánu proti šíření zbraní hromadného ničení.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme