‚Prezident Trump a předseda Kim se zavázali, že...‘ Přečtěte si ‚bezzubou‘ deklaraci ze Singapuru

„Bezzubý, bezvýznamný, nic nového,“ hodnotí někteří experti na KLDR dokument, který podepsali Donald Trump a Kim Čong-un. Ale co přesně v deklaraci ze Singapuru stojí? Přečtěte si celé její znění v překladu serveru iROZHLAS.cz.

Dokumenty Singapur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S deklarací v ruce: Kim Čong-un a Donald Trump před objektivy reportérů po podpisu společného prohlášení, výsledku dlouho očekávaného historického summitu v Singapuru. | Foto: Anthony Wallace | Zdroj: Reuters

„Společné prohlášení prezidenta Spojených států amerických Donalda J. Trumpa a předsedy Korejské lidově demokratické republiky Kim Čong-una na summitu v Singapuru.“

Prezident Spojených států amerických Donald J. Trump a předseda Korejské lidově demokratické republiky (KLDR) Kim Čong-un uspořádali první, historický summit v Singapuru dne 12. června 2018.

'Jižní a Severní Korea souhlasí, že...' Přečtěte si celou deklaraci Kima a Muna z Pchanmundžomu

Číst článek

Prezident Trump a předseda Kim Čong-un spolu vedli komplexní, hloubkovou a upřímnou výměnu názorů na otázky spjaté s navázáním nových vztahů mezi USA a KLDR, (jakož i) s budováním trvalého a silného režimu míru na Korejském poloostrově. Prezident Trump se zavázal, že KLDR poskytne bezpečnostní záruky, a předseda Kim Čong-un potvrdil svůj pevný a neochvělý závazek vůči úplné denuklearizaci Korejského poloostrova.

Prezident Trump a předseda Kim Čong-un jsou přesvědčeni, že navázání nových vztahů mezi USA a KLDR přispěje k míru a blahobytu Korejského poloostrova i světa, a uznávají, že vzájemná důvěra může napomoci denuklearizaci Korejského poloostrova, a proto prohlašují následující:

  1. Spojené státy a KLDR se zavazují k navázání nových vztahů mezi USA a KLDR, a to v souladu s touhou lidu obou zemí po míru a blahobytu.
  2. Spojené státy a KLDR spojí síly k vybudování trvalého a stabilního mírového režimu na Korejském poloostrově.
  3. KLDR tímto potvrzuje Pchanmundžomskou deklaraci z 27. dubna 2018 a svůj závazek usilovat o úplnou denuklearizaci Korejského poloostrova.
  4. Spojené státy a KLDR se zavazují k vyzvednutí ostatků válečných vězňů, včetně okamžité repatriace těch, kteří již byli identifikováni.

Víme, co podepsali Trump a Kim: stop jaderným zbraním, cesta za mírem a ostatky válečných vězňů

Číst článek

Prezident Trump a předseda Kim Čong-un prohlašují summit USA-KLDR – první v dějinách – za epochální událost velkého významu a překonávají desetiletí napětí a nepřátelství mezi oběma zeměmi ve jménu nové budoucnosti tím, že se zavazují k plnému a promptnímu zavedení požadavků tohoto společného prohlášení. Spojené státy a KLDR se zavazují k navazujícím vyjednáváním, jež povede americký ministr zahraničí Mike Pompeo a odpovídající vysoce postavený představitel KLDR, a to v nejbližším možném termínu, aby byly závěry summitu USA-KLDR uplatněny.

Prezident Spojených států amerických Donald J. Trump a předseda Výboru pro státní záležitosti Korejské lidově demokratické republiky Kim Čong-un se zavázali ke spolupráci ve jménu rozvoje nových vztahů mezi USA a KLDR a k prosazování míru, blahobytu a bezpečnosti na Korejském poloostrově i ve světě.

12. června 2018

Ostrov Sentosa

Singapur“

mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme