Summit Sdružení zemí jihovýchodní Asie v Malajsii provází přísná bezpečnostní opatření

Malajsijský Kuala Lumpur hostí summit Sdružení zemí jihovýchodní Asie. Úřady kvůli vysokému nebezpečí teroristických útoků zpřísnily bezpečnostní opatření. V ulicích bude 4000 policistů a posílí je i 4500 vojáků. Schůzka se obvykle zaměřuje na ekonomiku. Letos je ale jedním z hlavních témat boj proti mezinárodnímu terorismu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lídři členských států ASEAN na summitu v Malajsii

Lídři členských států ASEAN na summitu v Malajsii | Zdroj: Reuters

Americký prezident Barack Obama řekl, je potřeba postavit se radikálnímu výkladu Islámu. Malajsie, jakožto člen koalice proti Islámskému státu, podle něj může v této osvětě sehrát důležitou roli.

Velkým tématem summitu Sdružení zemí jihovýchodní Asie je také spor o oblast Jihočínského moře, kterou si kromě Číny nárokuje i Vietnam, Filipíny, Malajsije, Tchaj-wan a Brunej.

Skrz Jihočínské moře vedou důležité námořní trasy a navíc se na jeho dně možná nachází velké zásoby ropy a zemního plynu.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme