Kim Čong-un bude spát pod českými lustry. Křišťál z Jablonce visí nad vířivkou i osobním šéfkuchařem

Zatímco vrcholí přípravy na úterní americko-severokorejský summit v Singapuru, kam hlavní aktéři Donald Trump a Kim Čong-un dorazili v neděli, zahraniční média zaznamenala, že v apartmá „drahého vůdce“ z KLDR v hotelu St Regis svítí české křišťálové lustry. Jablonecká sklářská společnost Preciosa v pondělí na dotaz ČTK uvedla, že jde o její výrobky.

Video Singapur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Pokud se Kim ubytuje v prezidentském apartmá v ceně 5770 eur za noc (asi 148 550 Kč), může se těšit na vířivku v mramorem vykládané koupelně. Čekat na něj bude osobní komorník a šéfkuchař pod českými křišťálovými lustry,“ napsal na svém webu list The Independent.

A dodal, že pokud Kim bude zpytovat svědomí, mohl by si vzpomenout na svého bratra Kim Čong-nama, který v St Regis rád pobýval, než byl loni zavražděn na letišti v Kuala Lumpuru při údajném severokorejském spiknutí.

Očima reportérky iROZHLAS.cz: Singapur je před summitem Trump-Kim klidný, zbraní se bát nemusí

Číst článek

O „českých křišťálových lustrech, vyrobených na zakázku“ v prezidentském apartmá o rozloze 3600 čtverečních stop (asi 335 metrů čtverečních) píše i The Washington Post - spolu s dalšími pozoruhodnostmi apartmá, jako je vlastní tělocvična, vířivka či umělecká díla včetně obrazu Marka Chagalla.

Server iwandered.net zaznamenal, že Trumpovo apartmá v hotelu Shangri La je nepatrně větší, hlavně však na svých snímcích zachytil i zmiňované lustry.

Preciosa sdělila ČTK, že pro St Regis vyrobila svítidla do ložnice a obývacího pokoje prezidentského apartmá. Další její lustry jsou ve vstupním prostoru hotelu nad schodištěm, v hotelových barech a restauraci a také v tanečním sále. Do hotelu Shangri La dodala Preciosa svítidla pro lobby, bar nebo chodby.

V hotelu St Regis podle dostupných mediálních údajů instaloval své výrobky také novoborský Lasvit. Obě firmy mají v Singapuru své pobočky, tamní zastoupení Preciosy se zaměřuje právě na svítidla.

Třídílná procházka prezidentským apartmá: 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme