Svatba přišla dánskou monarchii draho

Dánský královský dvůr se topí v dluzích. Zatímco spřízněná britská Alžběta II. je jednou z nejbohatší žen světa a nedávná svatba následníka Charlese na tom nic nezměnila, dánskou Margaretu II. ženitba jejího prince následníka téměř zruinovala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kodaň | Foto: europa.eu.int

Je už to prakticky rok, 14.května 2004, byla to svatba snů; 36letý následník Frederik sice nezměnil nic na svém obvykle rozpačitém vzezření, ale nevěsta - princezna Mary si svou bezprostředností a přece důstojným šarmem získala sympatie - umocněné nyní ještě nejnovější zprávou, že v říjnu přivede na svět dalšího dědice trůnu.

Svatební veselí nezůstalo bez následků - nejen genetických, ale pohříchu také finančních. Královský dvůr nejnověji oznámil, že po Frederikově veselce je v královské pokladně schodek více než 1,5 milionu eur. Příjmy dánské panovnice, která se uplatňuje i jako scénografka a překladatelka, pro představu činily více než 6 milionů, ale výdaje téměř 8 milionů euro, necelou čtvrtinu miliardy korun.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme