Svatba přišla dánskou monarchii draho

Dánský královský dvůr se topí v dluzích. Zatímco spřízněná britská Alžběta II. je jednou z nejbohatší žen světa a nedávná svatba následníka Charlese na tom nic nezměnila, dánskou Margaretu II. ženitba jejího prince následníka téměř zruinovala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kodaň

Kodaň | Foto: europa.eu.int

Je už to prakticky rok, 14.května 2004, byla to svatba snů; 36letý následník Frederik sice nezměnil nic na svém obvykle rozpačitém vzezření, ale nevěsta - princezna Mary si svou bezprostředností a přece důstojným šarmem získala sympatie - umocněné nyní ještě nejnovější zprávou, že v říjnu přivede na svět dalšího dědice trůnu.

Svatební veselí nezůstalo bez následků - nejen genetických, ale pohříchu také finančních. Královský dvůr nejnověji oznámil, že po Frederikově veselce je v královské pokladně schodek více než 1,5 milionu eur. Příjmy dánské panovnice, která se uplatňuje i jako scénografka a překladatelka, pro představu činily více než 6 milionů, ale výdaje téměř 8 milionů euro, necelou čtvrtinu miliardy korun.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme