Svědci útoku v egyptském Karnaku zpochybnili policejní popis události

Egyptská policie podle svědků při odhalení útoku v Karnaku selhala. Na atentátníky prý upozornil až civilista. Sebevražedný útočník se včera odpálil u chrámového komplexu a zranil čtyři lidi. Egyptská vláda kvůli incidentu posílila ostrahu všech starověkých památek v zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Egyptští policisté střeží chrámový komplex v Karnaku | Zdroj: ČTK

Představitel lokální vlády po incidentu upozornil, že pokud by teroristé pronikli do chrámu, mohl tam nastat masakr. V ruksacích prý měli 19 zcela naplněných zásobníků s náboji.

V době pokusu o atentát bylo ve starověkém komplexu víc než šest stovek turistů.

Někteří svědci zpochybnili policejní popis události, podle kterého ochránci pořádku odhalili útočníky sedící v autě poté, co odmítli prohlídku zavazadlového prostoru.

Podle jiné verze ale útočníci pohodlně pronikli na parkoviště u vstupu k památkám, kde na podezřelé osoby v kavárně upozornil řidič taxi.

Podle aktuálních statistik zájem cizinců o cesty do Egypta po politicky neklidných letech znovu roste. V dubnu do země zavítal necelý milion zahraničních turistů, hlavně z východní Evropy a Ruska.

Militantní islamisté se zjevně snaží tento trend zvrátit. Minulý týden zastřelili útočníci z motorky dva členy turistické policie u slavných pyramid v Gíze.

Egypt posílil ostrahu všech starověkých památek | Foto: Reuters

Jan Prokeš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme