Svědkem papežových zázraků i generál Jaruzelski?

Svědkem v procesu svatořečení zesnulého papeže Jana Pavla II. by mohl být i generál Wojciech Jaruzelski, iniciátor výjimečného stavu v Polsku v osmdesátých letech. Generál ani katolická církev zatím tyto informace nepotvrdili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Wojciech Jaruzelski | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Jaruzelski bude svědčit - tuto informaci přinesl list Rzeczpospolita s odvoláním na nejmenované zdroje. Ty tvrdí, že pohovor se členy tribunálu pro svatořečení by se měl konat už zanedlouho.

Generál Jaruzelski se s papežem Janem Pavlem II. osobně setkal několikrát - hovořil s ním při poutních cestách do Polska v letech 1983 a 1987 a dvakrát ve Vatikánu. Papež na něj na počátku 80. let naléhal, aby propustil politické vězně.

Jaruzelski by nebyl prvním komunistou, kterého tribunál pro beatifikaci oslovil: v prosinci biskup Tadeusz Pieronek vyslechl bývalého prezidenta Aleksandra Kwaśniewského. O obsahu a výsledku rozhovorů obě strany s odvoláním na církevní tajemství mlčí.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme