Švédové překvapeni útěky z věznic

Švédská policie dopadla sedm zločinců, kterým se v uplynulých dvou týdnech podařilo uprchnout z nápravných zařízení v největší skandinávské zemi. Sérii útěků zahájila čtveřice těžkých zločinců, která se dostala na svobodu dokonce se zbraněmi v rukou. Krátce po ní utekli z jiného vězení nedaleko Stockholmu další tři lidé odsouzení za loupeže a podíl na vraždách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vězení | Foto: Vězeňská služba ČR

Útěky sedmi nebezpečných vězňů zaměstnaly v posledních dvou týdnech stovky švédských policistů a dvojnásobný kolaps švédského vězeňského systému ve světě známého pro svůj liberální a humánní přístup k odsouzeným vyvolal mezi švédskou veřejností velké vzrušení a rozpaky. Vyšetřování nyní ukáže nakolik útěkům z obou nejstřeženějších švédských věznic napomohl sám personál. Šéfka vězeňské služby však již prohlásila, že na sama je rozsahem korupce mezi švédskými vězeňskými dozorci nemile překvapena.

Markéta Kaclová, Tomáš Sniegoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme