Švédská policie popřela informace o chystaném atentátu

Ředitelka švédské bezpečnostní policie Margareta Linderothová popřela informace o tom, že zadržený Švéd tuniského původu chtěl uneseným letadlem narazit do americké ambasády v některé z evropských zemí. Devětadvacetiletého muže policie zatkla ve čtvrtek na letišti ve Västerasu poté, co v jeho zavazadle našla pistoli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

švédské letadlo | Foto: ČTK/AP

Agentura Reuters předtím s odvoláním na zdroje ze švédských tajných služeb uvedla, že zadržený muž měl v úmyslu letadlo unést a zaútočit s ním na některou z amerických ambasád v Evropě. To ale ředitelka švédské bezpečnostní policie naprosto popírá. Podrobnosti odmítla sdělit, pouze řekla, že tento muž absolvoval neúplný letecký výcvik ve Spojených státech. Údajně mělo jít o stejnou leteckou školu, jakou navštěvoval Muhammad Atta, který stál za útoky na Světové obchodní centrum 11. září.

Zatčený muž, v jehož zavazadle byla střelná zbraň, se chystal spolu s dalšími dvaceti cestujícími na islámskou konferenci do anglického Birminghamu. Všechny ostatní ale policie po výslechu hned propustila.

Emira Holmeyová, Marika Táborská, Terezie Zemánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme