Švédská policie vyšetřuje násilné vyvedení těhotné ženy z metra. Zaměstnanci ochranky dostali výpověď

Stockholmská policie i dopravní podnik vyšetřují incident, při němž bezpečnostní pracovníci násilím vyvedli z vagonu metra těhotnou ženu. Ta se neprokázala platnou jízdenkou a odmítla zaplatit pokutu. Bezpečnostní pracovníci podle médií zasáhli poté, co žena začala být agresivní.

Stockholm Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Videozáznam zveřejněný na sociálních sítích ukazuje, jak bezpečnostní pracovníci dopravního podniku vyvedou ženu z vagonu metra a natlačí ji na lavičku ve stanici. Ženy se snaží držet její plačící dcera, kterou jeden z bezpečnostních pracovníků odvede stranou.

„Můžete vidět, jak je oběť vyvlečena z vlakové soupravy, jak je jí odebráno dítě. A zatímco se snaží vstát, je držena dole,“ napsala podle CNN populární blogerka a aktivistka Lovette Jallowová. Ta záznam incidentu umístila na instagram.

Incident se odehrál ve čtvrtek na stanici metra Hötorget. Žena po incidentu vyhledala lékařskou péči v nemocnici, píše se podle CNN v policejní zprávě.

Mluvčí dopravního podniku Henrik Palmer uvedl, že dopravce zahájil vlastní interní vyšetřování. „Bereme to velice vážně,“ sdělil CNN. Dodal, že bezpečnostní pracovníci byli do dokončení vyšetřování postaveni mimo službu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme