Švédská uklízečka ukradla vlak, vyjela s ním mimo koleje do obytného domu

Na předměstí Stockholmu narazil osobní vlak do obytného domu. Ukradla ho asi dvacetiletá uklízečka a do nádraží s ním vjela tak rychle, že na koncové koleji projela i ochrannou bariérou. Souprava skončila až v nedaleké zástavbě. Nikdo nezemřel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová vlaková souprava RegioPanter | Foto: Jiří Čondl

Jak se vůbec může stát, že někdo ve Švédsku ukradne vlak, zůstává nevyjasněné. Žena je v těžkém stavu v nemocnici a vysvětlení zatím nepodala. Coby uklízečka na železniční stanici pracovala, takže nebyla osobou zvenčí.

Vysvětlení svého činu bude muset dotyčná podat hned po uzdravení před soudem, který ji čeká. Ještě dnes totiž byla obžalována z obecného ohrožení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spolupracovník ČRo Tomáš Sniegoň informuje o nehodě švédského vlaku

"Podle odborníků pro ni nebylo těžké soupravu daného typu řídit, to prý lze odkoukat,“ popisuje skandinávský spolupracovník Českého rozhlasu Tomáš Sniegoň. Šlo pouze o příměstský vlak, nikoli o nějaký dálkový rychlík.

Kromě pachatelky se nikomu nic nestalo. A to i přesto, že vlaková souprava skončila před třetí hodinou ráno v obývacím pokoji nedalekého obytného domu, kde žilo několik rodin.

„Experti zatím nebyli schopni posoudit, zda lze vlak z rozbitého přízemí domu vůbec odtáhnout, protože hrozí zřícení celé budovy,“ doplnil Sniegoň.

Ve Švédsku se dosud nic podobného nestalo. Vlakových srážek bylo bezpočet, ovšem stávaly se na kolejích a vlak u toho nikdy ukraden nebyl. Hlavní reakcí novinářů a veřejnosti tak bylo rozčarování, jak se k něčemu takovému může vůbec dojít. Vzhledem ke kurióznosti tak vzbudil případ velikou pozornost.

Tomáš Sniegoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme