Švédsko zruší doporučení svým občanům necestovat do čtyř evropských zemí, je mezi nimi i Česko

Švédsko od čtvrtka zruší doporučení pro své občany, aby se kvůli pandemii koronaviru vyhnuli cestám do čtyř evropských zemí - Norska, Dánska, Švýcarska a do České republiky. Ostatní omezení týkající se cest do zemí Evropské unie a Británie zůstanou v platnosti do 12. srpna, uvedla podle agentury Reuters švédská vláda.

Stockholm Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Švédsko zruší doporučení necestovat do České republiky. | Foto: Stina Stjernkvist | Zdroj: Reuters/TT NEWS AGENCY

Švédsko postupovalo jinak než ostatní evropské státy a poutalo v uplynulých měsících pozornost svým volnějším přístupem k boji s koronavirovou pandemií, když spoléhalo na zodpovědné chování obyvatel. Otevřena rovněž zůstala většina škol či obchodů.

Počet mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 i počet pacientů léčených na jednotkách intenzivní péče ve Švédsku pomalu od dubna klesá. Od začátku epidemie testy v zemi odhalily téměř 80 000 případů a 5730 pacientů na komplikace spojené s covidem-19 zemřelo.

V přepočtu na počet obyvatel je bilance mrtvých vyšší než v sousedních zemích, je nicméně nižší než v některých státech, které zavedly celostátní karanténu a přijaly mnohem přísnější opatření, například Británie a Španělsko.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme