Svého velvyslance z Damašku odvolala už také Belgie

Po Velké Británii se i Belgie rozhodla stáhnout svého velvyslance v Sýrii. Na pokračující krvavé zásahy syrské armády a zhoršující se bezpečnostní situaci reagovaly i Spojené státy uzavřením svého velvyslanectví v Damašku. V Bruselu dnes bude o ochraně diplomatických misí v Sýrii jednat Politický a bezpečnostní výbor členských zemí Evropské unie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sýrie. Protesty v Damašku pokračují | Foto: Reuters

O zajištění koordinace ochrany diplomatických zastoupení států sedmadvacítky v Sýrii požádal unijní ministryni zahraničí Catherine Ashtonovou belgický ministr Didier Reynders. Zároveň také povolal na konzultace do Bruselu velvyslance.

Belgie tak chce dát Damašku najevo svůj nesouhlas s násilnostmi, kterých se armáda v Sýrii dopouští. Také v Bruselu ale musela policie zakročit v zájmu ochrany diplomatické mise.

Syrskou ambasádu obklíčilo asi 40 Syřanů, kteří protestovali proti režimu prezidenta Bašára Asada a vyzývali k přerušení diplomatických styků s Damaškem. Policie na místě zadržela 15 demonstrantů.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme