Svět účtuje s KLDR. Čína severokorejským lídrům zavřela bankovní účet

Čínská obchodní banka uzavřela Severokorejcům jejich bankovní účet. Reaguje tím na obvinění Spojených států, že z peněz uložených v Pekingu Pchjongjang financuje jaderný program. Agresivní chování KLDR ale v posledních dnech kritizuje nejen Čína, která také výrazně omezila obchod se stalinistickým režimem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Barack Obama vítá v Bílém domě jihokorejskou prezidentku Pak Kun-Hje | Zdroj: Reuters

Včera o situaci v Koreji jednala i jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje s americkým protějškem Barackem Obamou.

„Severní Korea nemůže fungovat, pokud bude pouze rozvíjet jaderné zbraně, na úkor svých obyvatel. Se Spojenými státy proto Pchjongjangu nabízíme návrat k šestistranným rozhovorům o denuklearizaci,“ řekla po setkání s Obamou jihokorejská prezidentka a dodala:

„Stane-li se Severní Korea zodpovědným členem společenství národů, jsme ochotni ji poskytnout pomoc.“

Obama prezidentku v Bílém domě ujistil, že Spojené státy americké zůstávají pevnými spojenci Jižní Koreje a neustoupí severokorejským hrozbám. Podle něj nezískal Pchjongjang poslední sérií výhružek naprosto nic.

„Jestli si Pchjongjang myslel, že rozdělí Spojené státy a Jižní Koreu, nebo získá mezinárodní uznání, tak musí být zklamaný,“ prohlásil Obama a dodal:

„Spojené státy a Jižní Korea zůstávají pevnými spojenci a Severní Korea je po dalším kole mezinárodních sankcí izolovaná jako ještě nikdy předtím.“

Ondřej Himmer, Kateřina Procházková, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme