Světové ekonomické fórum o mírovém soužití

Druhým dnem, už především v tematických sekcích a panelových diskusích, pokračuje ve švýcarském Davosu Světové ekonomické fórum. Dominuje mu téma mírového soužití různých náboženství. Německá kancléřka Angela Merkelová, která fórum zahajovala, se už sešla s prezidentem palestinské autonomie Mahmúdem Abbásem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová | Zdroj: ČTK

"Jsme svědky více náboženských konfliktů než dříve, nebo se pouze o nich díky globalizaci více dozvídáme?," ptá se vedoucí jedné z dnešních panelových diskusí. Podle německé kancléřky Merkelové, která předsedá EU i skupině G8, je načase, aby především západní politici využili globalizaci ve prospěch všech.

Příliš mnoho otázek a příliš krásných idejí soudí odpůrci Světového ekonomického fóra. "Nepřinášejí žádná řešení ani odpovědi," soudí jeden z davoských studentů.

Organizace Globální spravedlnost a Public Eye veřejně kritizují Fórum a už také udělili Světové ceny hanby těm společnostem, které zneužívají lidskou práci, ničí životní prostředí či spekulují s cenami ropy. Jsou mezi nimi olejářský koncern BP, Coca-Cola, ale především výrobce pneumatik Firestone za otrocké podmínky na plantážích kaučuku v Liberii.

Milan Kopp, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme