Cichanouská je na ruském seznamu hledaných osob. Vláda ke kroku přikročila po dohodě s Minskem

Ruské úřady zařadily představitelku běloruské opozice Svjatlanu Cichanouskou na seznam hledaných osob, informuje agentura Ria Novosti s odkazem na ruské ministerstvo vnitra. Podle agentury TASS tak učinilo po dohodě s Běloruskem, jehož vládu dlouhodobě podporuje.

Moskva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svjatlana Cichanouská

Cichanouská kandidovala proti Lukašenkovi. | Zdroj: Reuters

Disidentka je nyní na návštěvě Německa, kde se v úterý sešla s kancléřkou Angelou Merkelovou. Šéfka běloruské opozice se příští týden zúčastní mezinárodní konference Forum 2000 v Praze. V úterý odpoledne bude v jednom z panelů debatovat s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem z ČSSD o situaci v zemi.

Cichanouská vystoupí na Foru 2000. Debatovat bude s ministrem zahraničí Petříčkem

Číst článek

Polsko v září navrhlo uskutečnit setkání Cichanouské s premiéry visegrádské čtyřky (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko), proti se ale tehdy postavil český premiér Andrej Babiš (ANO), který se obával unáhleného kroku uskutečněného ještě předtím, než ve věci zaujme stanovisko celá Evropská unie. Později Babiš uvedl, že proti schůzce byli i jeho kolegové z Maďarska a Slovenska Viktor Orbán a Igor Matovič.

Cichanouská kandidovala v srpnových prezidentských volbách proti dlouholetému běloruskému vůdci Alexandru Lukašenkovi. Podle oficiálního sčítání získala 10,1 procenta hlasů. Výsledky voleb ale běloruská opozice ani Evropská unie neuznávají.

per, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme