Byt běloruských opozičníků, manželů Cichanouských jde do dražby. Úřady rozhodnutí odůvodnily dluhy

Běloruské úřady se rozhodly „kvůli dluhům“ vydražit byt manželů Cichanouských. Opoziční vůdkyně Svjatlana Cichanouská v současnosti žije v litevském exilu, zatímco její manžel, bloger Sjarhej Cichanouski, je ve věznění, kam ho uvrhl autoritářský režim Alexandra Lukašenka.

Minsk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vůdkyně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská

Vůdkyně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská | Foto: Kacper Pempel | Zdroj: Reuters

„V tomto bytě jsme se Sjarhejem a našimi děti prožili mnoho dobrých a radostných dnů. I když se nás snaží zbavit rodiny, lásky a vzpomínek, tak jim to nevyjde,“ okomentovala chystanou dražbu Cichanouská.

Represe v Bělorusku jedou stále naplno. Společnost je dva roky po protestech rozdělená víc než dřív

Číst článek

„Režim poklesl až k tomu, se se dopouští rabování a banditismu. Je vidět, v co se mění politici, kteří ztratili legitimitu: aby přežili, tak páchají válečné zločiny, zavírají nevinné do vězení, jejich děti posílají do sirotčinců a kradou (cizí) vlastnictví,“ zdůraznila podle opozičního serveru Naša Niva.

Pokud byt získá někdo z představitelů režimu, umí si představit, jak se mu bude žít „jako hostovi“ u opozičníků. Sousedé a všichni lidé v okolí podle ní totiž dobře vědí, komu byt ve skutečnosti patří.

Třípokojový byt o rozloze 66 metrů čtverečních ve zjevně neopraveném a nezatepleném panelovém domě na minské třídě Nezávislosti podle katastru patří manželovi Cichanouské. Vyvolávací cena činí v přepočtu téměř 1,9 milionu korun. Dražba má začít 6. března, dodal portál.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme