Svoboda bude dál šéfem právnímu výboru europarlamentu, teď před ním stojí reforma autorského zákona

Europoslanec Pavel Svoboda z KDU-ČSL obhájil post předsedy právního výboru Evropského parlamentu. Jeden z nejvýznamnějších výborů povede do roku 2019.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předvolební speciál Radiožurnálu, Pavel Svoboda | Foto: Filip Jandourek

Členové Evropského parlamentu svého šéfa znovu zvolili v úterý. Jeden z nejvlivnějších výborů Evropského parlamentu tak bude člen lidovecké frakce Pavel Svoboda řídit dalšího dva a půl roku. Zároveň zůstane nejvýše postaveným českým europoslancem ve výborech europarlamentu.

Europarlament a členské státy se po ‚těžkém maratonu‘ shodly na rozpočtu. Víc peněz půjde na migrační krizi

Číst článek

„Předseda výboru především ovlivňuje o čem a kdy výbor jedná,“přiblížil Pavel Svoboda význam své funkce, ve které může prosazovat i české zájmy do unijních norem. V nadcházejícím období se chce zaměřit hlavně na oblast duševního vlastnictví.

„Výbor pro právní záležitosti čeká několik těžkých legislativních návrhů, které souvisejí s digitální revolucí. Náš výbor má na stole reformu autorského práva – tak, aby bylo na výši 21. století,“doplnil lidovecký europoslanec, který právní výbor vede už od roku 2014.

Europarlament vyzval ke zmrazení přístupových jednání s Tureckem. Nelíbí se mu situace v zemi

Číst článek

Evropský parlament v polovině svého funkčního období vždy volí nové vedení sboru i všech výborů. Už minulý týden se novým místopředsedou europarlamentu stal Pavel Telička, který zastupuje hnutí ANO.

Z ostatních českých europoslanců už své místopředsednické posty ve výborech obhájili Pavel Poc z ČSSD nebo Martina Dlabajová za hnutí ANO.
Volby nových vedení výborů budou pokračovat ještě ve středu, kdy se rozhodne o místopředsednickém postu pro Luďka Niedermayera a Jaromíra Štětinu z TOP 09 nebo Ditu Charanzovou z hnutí ANO.

Filip Nerad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme