Svoboda: Česku nehrozí přerušení čerpání evropských peněz

Česko stále může plně přijímat prostředky z fondů Evropské unie. Ačkoli Brusel upozornil české úřady na potřebu urychleně zdokonalit monitorovací systém toků unijních peněz. Ministr pro místní rozvoj Cyril Svoboda na jednání v Bruselu ujistil Evropskou komisi, že Česko problém vyřeší během několika týdnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyril Svoboda | Foto: Dana Josefová | Zdroj: Český rozhlas

Ministr Svoboda požádal Evropskou komisi o čas k nalezení dodavatele nového monitorovacího systému. Chce s evropskými úředníky jednat přímo a nedat důvod k tomu, aby znovu psali do Prahy dopisy vyzývající k výměně nevyhovujícího systému sledování unijních peněz.

Zastavení přísunu prostředků z unijních fondů na české projekty ale podle Cyrila Svobody nehrozí. "Občanům České republiky lze skutečně s klidným svědomím, abych nemusel jít druhý den do zpovědnice, říci, že čerpat peníze lze."

Ministr zrušil tendry na výběr dodavatele monitorovacího systému vypsané svým předchůdcem Jiřím Čunkem. Jeho ministerstvo připravuje vyhlášení nových výběrových řízení. Nový monitorovací systém by měl být bez právních vad, na které Evropská komise poukazovala.

Související příspěvek:
Česko musí zdokonalit monitoring plateb ze strukturálních fondů EU

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme